2016

ReflexPro’yu, ilk günden itibaren, müşterilerimizin  sorunlarını uluslararası standartlarda çözebilecek nitelikte ve ülkemizin koşullarına kolaylıkla uyarlanabilen bir karar destek aracı olarak konumlandırdık.

Hızlı ve ileri bir simülasyon programı olan ReflexPro’yu daha da geliştirerek geleceğe taşımanın gayreti içindeyiz.  Gücümüzü, çözüm ortağı olarak  bize güvenen ve  esin kaynağı olan müşterilerimizden alıyoruz.

2014

Proje uygulamasının ilk adımı olan Master Tablo konseptinde çok önemli bir ilerleme yaptık:  Müşteri-Ürün verisinden otomatik olarak kendi kendini kurgulayan Master Tablolar düzenine geçtik. Bu bağlamda ana tablodan bağımsız sınırsız katman gruplaması yapma imkanını elde ettik.  Gelir ve gider hesaplamalarına tam parametrik özellik kazandırmak için formuller yardımıyla hesaplama kolaylığı getirdik. Bu sayede kullanıcılar tutarları dışarda hesaplamaktan ve veri olarak girmekten kurtuldular.

2012

Reflex’in alışılmış bir bütçe ve planlama programından uluslararası standartlarda “geleceğin karar destek sistemi” ne doğru evrilmesini sağladık.  Bu bir anlamda ERP nin geleceğe doğru çalışan sanal bir modeli oldu.  Kısıtlar teorisi çerçevesinde anlık sipariş değerleme modelini uygulamaya geçirdik.

2008

İki yıl süren Sanko projesinde tüm işletmelerin tek MRP ye bağlanarak çalıştırılması ve hem şube hem de merkezin gelir tablosunun ayrı ayrı düzenlenerek konsolide edilmesi Reflex’i yani bir aşamaya taşıdı.  Çözüm odaklı çalışma vizyonumuzu ileri yazılım teknikleriyle uygulamaya geçirme gücümüzü bir kez daha kanıtladık.

2005

Kısa zamanda MSSQL veri tabanına geçtik. Yazılım çekirdeğini, isim yapmış ve ödül almış bağımsız programlarla donatarak  ReflexPro’yu kullanıcı ihtiyaçlarına daha duyarlı ve uyumlu hale getirdik.   M.A.N., Mercedes, ve Erdemir projelerinde tüm imkan ve kabiliyetleri ile seferber ettik.

2001

Piyasanın ihtiyacını, Excel’in sınırlarını, teorik ve pratik birikimimizi,  ve UVP başarımızı  dikkate alarak  tek bir ürün geliştirmeye odaklandık.  Bu ürün, simülasyon odaklı tam entegre bir bütçe-planlama yazılımı olacak ve tek tuşla sonuçlara ulaşacaktı.   Windows ortamında Delphi ile yazdık  ve Interbase veri tabanında çalışacak şekilde  2001 de hizmete sunduk.

2000

REFLEX’in temellerini  Eczacıbaşı Holding’de attık.  Beşiğimizi Eczacıbaşı salladı.  Orada ustalaştık.

Piyasadaki çözümlerin   planlama için işe yaramadığını  anlayınca  DOS üzerinde Paradox ile UVP (Uzun Vadeli Planlama) paket programını yazdık.  Bu paket, tam otomatik bütünleşik  bir bütçe planlama modeli için  prototip görevi yaptı. UVP paketini, her parametre değiştiğinde yeni baştan otomatik bilanço üreten bir simülasyon aracına dönüştürdük.

Windows o dönemde daha piyasaya sürülmemiş olduğu için,  Eczacıbaşı Holding’in 7 ayrı şirketi için 7 ayrı versiyonda UVP paketi uyarladık.

UVP yi tasarlayıp başarıyla uygulayanların  da katılımıyla 2000 de şirketimizi  kurduk.