HAKKIMIZDA

Göz odur ki dağın ötesini göre, akıl odur ki başa geleceği bile… (ATASÖZÜ)

 

Geçmiş verilerle inşa edilen “dünün dünyası” muhasebecilere, yeminli hesap uzmanlarına ve denetçilere emanet edilir, çünkü  “Ne oldu?”, “Neden oldu?” gibi geçmişe odaklı sorulara en iyi yanıtı onlar verebilir.

 

Bizim işimiz ise; “bugün”le, daha doğrusu “bugünün geleceğini tasarlamak” üzerine…

 

Önce “Ne Olacak” sorusuna karşılık aranır. İşin doğrusu “Ne Olabilir?” için yanıt hazırlanır. Aylık satış hedefleri güncellendikten ve diğer parametreler için yöneticilerin güncelleme talepleri kayda alındıktan sonra ay bazında geleceğin senaryosu oluşturulur.

 

İlk oluşturulan bu senaryo baz veya referans senaryosu adını alır. Bu noktada, öngörülen  her alan, süreç ve parametrede istenildiği  kadar hedef değişikliği yapılır. Birden çok hedef değişimi eşzamanlı çalıştırılır ve  her değişim listesi için ayrı bir senaryo simülasyonu elde edilir. Senaryolar arasında karar kılınan  tek bir senaryo bütçe adıyla uygulamaya konur..

 

Gerçekleşmeler o ayın bütçesi ile karşılaştırılıp ilerki aylarda sapmaları giderecek kararlar alınır.  Aynı zamanda, gerçekleşen değerlerle gelecek ayların bütçe değerleri yan yana getirilip yıl kapanışı “kestirilir.”

Giderilmesi mümkün olmayan sapmalar bugünden kabul edilerek, yıl sonu beklentileri gidişata göre yeniden ayarlanır.

 

Değişen koşullara iş işten geçtikten sonra reaksiyon göstermek yerine, bu koşullar, “gelecek daha gelmeden” karşılanarak, bugünün proaktif kararları oluşturulur.

 

Özetle, ReflexPro’nun esas ve yegâne işi, geleceği bugünden tasarlamaktır.